Вівторок, 19.03.2024, 08:16
Білокуракинська ЗОШ №1 Білокуракинська загальноосвітня школа
I-III ступенів №1
Білокуракине, Луганська область
Герб Білокуракинської ЗОШ №1
*** Гасло: "Вчись, розвивайся, перемагай!" *** Афоризм дня: "Розум, без сумніву, перша умова для щастя" (Софокл) Вітаю Вас Гість | RSS
Міні-чат
50
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Історія школи



Дивитись презентацію "ІСТОРІЯ ШКОЛИ"

Історія Білокуракинської ЗОШ №1

Перші відомості про Білокуракине належить до початку 18 століття. Петро І – російський цар – подарував ці землі князю Борису Куракіну, відомому дипломату тієї епохи. Борис Куракін в 1700 році заснував тут невелике село, що дістало назву від річки Білої і прізвища його власника. Однак, як зазначено у сімейних архівах князів Куракіних, раніше на цьому місці вже існувало поселення – Отрадново (Відрадне). В період заселення краю (перша половина 18 століття) цей населений пункт мав назву Свято-Куракове.

З перших років заселення вільними хлібопахарями князь Куракін – молодший турбувався про освіту селян. Календар Харківський 1809р. говорить: «О школе не было  ещё решительно никакого понятия. Но все дворовые обучались грамоте в с.Надеждино Сердобецкого уезда Саратовской губернии – любимом имении князя – или же в самом Петербурге. Все остальные – не дворовые, выучивались грамоте один у другого».

У 1890 р. було відкрито церковно-прихідське училище; заняття проводили в тісній, з низькою стелею,  церковній сторожці.

У 1908 р. в училищі навчалось 45 дітей. В обох навчальних закладах працювали три вчителі та два законовчителі. Земське училище розміщувалось у непридатному для навчання будинку з двох кімнат, а в церковно-парафіяльній школі кількість учнів у два, два з лишком рази перевищувала дозволену норму.

У 1842 році в Білокуракиному вперше була відкрита школа. Це була земська школа, що знаходилася в дерев’яній двокімнатній хатині під солом’яною стріхою. Так як шкільних приміщень не вистачало і були погані матеріальні умови життя, то значна кількість дітей взагалі не навчалась.

У 1908 р. із 750 дітей віком від 8 до 11 років навчалось тільки 183 учні , тобто 24,4%.

У 1912 р. в селі відкрили другу заміську школу.

Рік 1914. Підрядник Морозов збудував приміщення школи, в якому навчались 92 учні.

У 1926 р. школа стала семирічкою, розміщена на вулиці Кірова. На території школи – шість окремих приміщень, в тому числі і будинок вчителів.

У 1936 р. семирічну школу реорганізовано в середню. В ній навчається близько 300 учнів, працює 20 вчителів з вищою і середньою спеціальною освітою. Директором школи стала Збукарєва Олімпіада Марківна, яка викладала російську мову та літературу, заступником директора – Нестеренко Федір Павлович, вчитель української мови і літератури.

У 1940 р. в селі навчалося 886 дітей. В середній і чотирьох початкових школах працювало 37 учителів з вищою і середньою спеціальною освітою.

В цей час в школі працює вчитель початкових класів Обрізанова Поліна Іванівна, яка приїхала ще в 1910 р. і була першою вчителькою із спеціальною педагогічною освітою.

Багато років пропрацювала в школі і Корнієнко Серафима Яківна, вчителька початкових класів, яка приїхала в Білокуракине до 1917 р. В 1938 р. за багаторічну сумлінну працю вона була нагороджена високою урядовою нагородою – орденом Леніна.

Учні тих років із вдячністю і любов’ю говорять і про директора Збукарєву О.М., і вчителів Збукарєва Віктора Ігоревича (вчитель хімії і фізкультури), Нестеренка Федора Павловича, Нестеренко Тетяну Федорівну (вчителька початкових класів), Запотилько Івана Панасовича, Булавіна Івана Васильовича, Крикуна Лева Маркеловича (вчителі математики), Чорновіл Олександру Никифорівну (вчитель німецької мови), Маргару Євдокію Василівну (учитель біології), Радіонову Олену Євдокимівну (початкові класи), Ромашенко Оксану Павлівну (учитель географії).

Перший піонерський вожатий  школи (1935-1937 р.р.) Юрій Сергієвський згадує: «Олімпіаду Марківну дуже поважали і любили за відданість педагогічній праці, за вимогливість до себе і до учнів. Відбувалось становлення школи, створювались традиції. Працювали у школі драмгурток, струнний оркестр, гурток юнатів, в якому діти вирощували п’ять видів пшениці, овочі, квіти. За цю роботу учнів нагородили поїздкою до Москви і подарували духовий оркестр».

Надалі директорами школи були Жовковський Григорій Семенович, Соломаха Михайло Васильович, Литвяк Микола Федотович, Зенцев Микола Васильович, Дамова Віра Юхимівна, Шуліка Андрій Іванович.

В 1956 р. збудоване нове двоповерхове приміщення школи по вулиці Леніна.

З 1973 р. педагогічний колектив очолив учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни Каюдін Григорій Пантелійович, людина великої душі, строгий, справедливий, вимогливий.

В 1976 р. школа отримала новий учбовий корпус та теплицю. Розвиток учнівського самоврядування, робота в теплиці, робота спортивних секцій, «Зірниця», «Орлятко» були в центрі уваги керівництва школи.

З 1980 по 1988 р. директором була Фомічова Валентина Андріївна, потім Бурдельна Людмила Григорівна, а в 1990 р. школу очолив молодий вчитель фізики Смолянкін Михайло Іванович.

ГІМН ШКОЛИ
Гімн Білокуракинської школи №1
Форма входу
Пошук
Випадкові фото
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Погода